زمانی که قصد اجرا یا بازسازی یک پروژه ساختمانی را دارید، استفاده از سقف کاذب و دیوار های جداکننده یکی از بهترین و به صرفه ترین انتخاب ها برای بخش های داخلی ساختمان خواهد بود و شرکت کناف پیشتاز ارائه ساختار ها و محصولات ساخت و ساز خشک در دنیاست.

شرکت کناف برای نصب و اجرای صحیح محصولات خود در اولین گام، اقدام به برگزاری مرتب دوره های آموزشی، برگزاری آزمون و صدور گواهینامه اجرایی می کند. تا افرادی که قصد بکارگیری ساختارها و محصولات کناف را دارند بتوانند افراد ذیصلاح را در پروژه شان بکار گیرند. در ایران نیز شرکت کناف ایران به صورت منظم اقدام به برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری آزمون و صدور گواهینامه اجرایی می کند تا شما نیز برای پروژه هایتان به افراد متخصص و آگاه به ساختار ها دسترسی داشته باشید.

اگر تصمیم به بازسازی منزل و یا ایجاد تغییرات در طراحی سقف و دیوار محل کار دارید لازم است بدانید سیستم ها و محصولات کناف می بایست مطابق دستورالعمل های کناف اجرا شوند تا بتوانید از مزایای سیستم ها و محصولات بهره مند شوید. در اینجا قصد داریم با مطرح کردن پرسش های متداول و عمومی، و در ادامه با ارائه پاسخ و راهنمایی های آزموده شده شما را نسبت به این مورد آگاه کنیم :

 • مهم‌ترین ویژگی های یک نصاب کناف حرفه‌ای چیست؟

 • هزینه نصاب کناف ، هزینه اجرای کناف چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

 • چگونه تشخیص دهیم که نصاب کناف در حال اجرای صحیح و اصولی کار است؟

 • ساختارهای کناف در چه بخش هایی از ساختمان کاربرد دارند؟ و هر نصاب توانایی انجام چه مواردی را دارد؟

 

“کناف” در واقع نام یک برند خانوادگی و معروف آلمانی است که با گسترش فعالیت های خود به ایران نیز وارد شده و به طور تخصصی سیستم ها و محصولاتی در زمینه ساخت و ساز خشک ارائه و تولید می کند. فعالیت وسیع و پیشرو بودن این برند باعث شده است تا از این نام به اشتباه برای معرفی سیستم های ساخت و ساز خشک و محصولات ساختمانی استفاده شود.

همانطور که بالاتر اشاره شد، شرکت کناف ایران به صورت دوره ای اقدام به آموزش نصابین مجرب می نمایید. نصابین کناف با توجه به امتیاز و مدرک دوره ای که گذرانده اند می توانند در سامانه خدمات کناف برای اجرای پروژه های شما فعالیت کنند.

با اینکه در مواردی بین مردم از عنوان ” کناف کار ” برای تکنسین های نصب ساختار های کناف استفاده می شود، اما ” کناف کار ” اصطلاح درستی نیست و در شرکت کناف ایران و سامانه خدمات کناف این افراد با عنوان ” نصاب کناف ” شناخته می شوند

 

مهم‌ترین ویژگی های یک نصاب کناف حرفه‌ای چیست؟

سوال شما: ما در حال بازسازی منزل مان هستیم. برای بازسازی منزل با سقف کاذب افرادی را با عنوان نصاب کناف پیدا کردیم اما نمی دانیم که یک نصاب کناف مطمئن و کاردرست چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پاسخ: با اینکه کیفیت و مزایای نصب سقف کاذب کناف نتیجه طراحی صحیح و بهینه، و مواد اولیه مرغوب است اما بدون شک این نصابان آموزش دیده هستند که می توانند نصب سقف کاذب کناف را مطابق اصول و به درستی انجام دهند و شما را از مزایای آن بهره مند کنند. بنابراین در کنار استفاده از محصولات اصلی شرکت کناف ایران، مهم‌ترین مسئله درباره نصاب کناف این است که دوره های آموزشی شرکت کناف ایران را گذرانده و گواهینامه دوره آموزشی آن ها دارای اعتبار باشد. این دوره های نصب و اجرای کناف شامل آموزش‌هایی نظیر نصب دیوار کناف (دیوارهای جداکننده و پوششی)، نصب سقف کاذب کناف، نصب سقف دکوراتیو کناف و جزئیات اجرایی آنها مطابق با مستندات فنى بروز سیستم ها و محصولات کناف است.

افرادی که این دوره ها را سپری می‌کنند، در آزمون پایانی هر دوره شرکت می‌کنند و در صورت قبولی، گواهی‌نامه مورد تایید شرکت را کسب کرده و می‌توانند با آگاهی از مزیت های هر سیستم و اصول اجرا، به عنوان نصاب کناف (کناف کار) در زمینه نصب کناف (کناف کاری) فعالیت کنند.

 

هزینه نصاب کناف ، هزینه اجرای کناف چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

سوال شما: در بازسازی منزل خود متوجه شدیم که نصابان کناف (کناف کارها)، گاهی برای یک پروژه قیمت‌های متفاوتی مطرح می‌کنند. دلیل آن چیست و به صورت کلی هزینه نصب کناف چقدر است و هزینه نصاب کناف چگونه محاسبه می‌شود؟

پاسخ: برای پاسخ به این سوال که هزینه اجرای کناف در پروژه شما چقدر است، لازم است بدانید که هزینه اجرای کناف در درجه اول بسیار به طرح مورد نظر شما بستگی دارد. بنابراین کناف کار یا نصاب کناف در ابتدا باید از محل بازدید کرده، از خواسته و ایده شما مطلع شود و با توجه به سیستم ها و محصولات موجود، ابتدا انتخاب های ممکن را به شما پیشنهاد کند و نکات اجرایی و ویژگی های هر حالت را برای شما توضیح دهد.

مساحت پروژه، کاربری پروژه، ویژگی ها و عملکرد هایی که شما از سقف و دیوار کناف انتظار دارید، نوع و پیچیدگی طراحی کناف، روش و شرایط اجرای کناف، اینکه اجرا نیاز به زیرسازی دارد یا خیر، و نوع مصالح و محصولات مورد استفاده در پروژه، به همراه زمان مورد نیاز برای اجرا، مبنای محاسبه قیمت نصب کناف خواهد بود.

به همین دلیل است که هزینه اجرای سقف کناف به صورت اجرای باکس ساده کناف و اجرای باکس با لبه نورمخفی، قیمت نصب دیوار کناف با ضخامت‌های مختلف، قیمت نصب سقف کناف اداری و نصب سقف منازل، نوع های مختلف سقف دکوراتیو، و … در هر متر مربع متفاوت است. 

سامانه خدمات کناف این امکان را فراهم کرده است که پروژه شما به نصابین مورد تایید کناف ایران ارائه شده و بتوانید پس از بررسی مشخصات ارائه شده از نصاب، با تماس به نصاب پروژه تان را برای نصاب شرح دهید و در صورت توافق بازدید رایگان از پروژه را درخواست نمایید. 

در ادامه اگر توافق بر اجرای پروژه بین شما و نصاب مورد تایید کناف حاصل شد با عقد قرارداد، اجرای پروژه را آغاز نمایید.

بدیهی ایست بستر رقابتی سامانه خدمات کناف همراه با نظارت عمومی و تاییدیه های کناف ایران بر عملکرد نصابین کناف در این سامانه، این امکان را فراهم می آورد تا شما از ضمن استفاده از محصولات اصلی و اجرای استاندارد سیستم های کناف ایران، دغدغه قیمت و هزینه های نابجا را نداشته باشید.

 

چگونه تشخیص دهیم که نصاب کناف در حال اجرای صحیح و اصولی کار است؟

سوال شما: می خواهیم با یک نصاب کناف قراردادی برای اجرای کناف و بازسازی سقف منزل ببندیم. در حین کار چگونه مطمئن شویم که نصاب کناف به درستی کارش را انجام داده است؟ آیا راهی وجود دارد؟

پاسخ: اولین و مهم‌ترین ویژگی یک نصاب کناف مورد تایید، گذراندن دوره های آموزشی و قبولی در آزمون پایان دوره شرکت کناف ایران است. چرا که یک نصاب کناف و یا کناف کار آموزش دیده و حرفه‌ای روند و ویژگی های اجرای استاندارد را به درستی می‌داند و متعهد است که مطابق آن عمل نماید.

در نظر داشته باشید اگر برای اجرای پروژه تان از سامانه خدمات کناف استفاده می کنید، میتوانید از طریق ارسال تیکت در سامانه، درخواست بازدید توسط تیم بازرسی کناف ایران را ثبت نمایید.

در ادامه به برخی ویژگی‌های اجرای استاندارد کناف اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا تفاوت های اجرای یک نصاب کناف (کناف کار) استاندارد و کاربلد را با اجرای غیر اصولی یک نصاب عمومی را تشخیص دهید:

 1. طبق استانداردهای تعیین شده در جدول مرجع فنی کناف برای هر ساختار نصب را انجام می دهد.
 2. نکات اجرایی در فواصل، پیچ ها، و سازه ها را رعایت می‌کند.
 3. با توجه به نوع کاربری پروژه از مصالح مناسب استفاده می‌کند.
 4. با آموزش هایی که در این زمینه دیده است درزگیری و برش را اصولی انجام می دهد. این کار مانع از ترک خوردگی احتمالی می شود و هزینه مازاد بر کارفرما تحمیل نمی کند.

 

شرکت کناف ایران تاکید می کند که عدم رعایت اصول اجرا،  منجر به ترک خوردگی، موج و ایجاد پستی بلندی در سطح سقف یا دیوار می شود. در همه موارد ممکن است نقص های ایجاد شده به وضوح دیده نشود، اما متاسفانه تبعات پیش بینی نشده و اثرات نامطلوبی در عملکرد و دوام محصولات و ساختار ها خواهد داشت. بنابراین بسیار مهم است که نسبت به اجرای درخواستتان توسط نصاب کناف دغدغه ای نداشته باشید.

 

سامانه خدمات کناف

 

ساختارهای کناف در چه بخش هایی از ساختمان کاربرد دارند؟ و هر نصاب توانایی انجام چه مواردی را دارد؟

 

سوال شما: ساختار های کناف نظیر سقف کاذب و دیوار های جداکننده را که می توان با کناف اجرا کرد کدامند؟

پاسخ: امروزه در دنیا ساخت و ساز خشک بهینه ترین و به صرفه ترین راهکار ها را برای اجرای بخش های داخلی و نمای ساختمان در اختیارمان قرار می دهد. به همین پشتوانه، بهترین و به صرفه ترین روش بازسازی منزل و بازسازی محیط کار استفاده از رده محصولات ساخت و ساز خشک نظیر سقف های کاذب و دیوار های جداکننده است.

این ساختار ها برای بخش های مختلف ساختمان استفاده می شوند و می توانید نمونه هایی از آن ها را در بخش پروژه های وب سایت کناف ایران یا با جستجو های بیشتر مشاهده کنید : 

 1. انواع مدل های سقف دکوراتیو آشپزخانه
 2. انواع مدل های سقف دکوراتیو هال
 3. انواع مدل های سقف دکوراتیو اتاق خواب
 4. انواع مدل های سقف دکوراتیو پذیرایی
 5. بازسازی سقف منزل با کناف
 6. بازسازی دیوار منزل با کناف
 7. انواع سقف مشبک برای دفاتر و اداره ها
 8. بازسازی سقف ادارات و شرکت ها با تایل
 9. تقسیم بندی سالن های بزرگ به اتاق های مجزا برای شرکت ها و ادارات

 

نمونه پروژه های مسکونی با ساختار ها و محصولات کناف ایران   | نمونه پروژه های اداری با ساختار ها و محصولات کناف ایران 

 

همچنین شرکت کناف ایران برای آشنایی بیشتر مخاطبان با موقعیت های استفاده از سقف کاذب نرم افزار نرم افزار آنلاین خانه کناف را منتشر کرده است. در این نرم افزار آنلاین می توانید به عنوان نمونه یک پروژه مسکونی را که در آن به خوبی موقعیت های کاربرد محصولات و ساختار های کناف به تصویر درآمده بررسی کنید و با توضیحات مناسب معرفی شده اند تا شناخت مناسبی از تنوع و جانمایی ساختار ها در محیط های مختلف بدست آورید. در اینجا می توانید نرم افزار خانه کناف را مشاهده کنید.

 

آشنایی بیشتر با روال نصب ساختار ها و محصولات کناف ایران : 

در ویدیو زیر به عنوان نمونه می توانید نصب یک ساختار سقف کاذب کناف را مشاهده کنید تا با کلیت و روند نصب این ساختار ها بیشتر آشنا شوید. این ویدیو توسط شرکت کناف ایران تهیه شده و در آن نصب ساختار سقف کاذب، توسط یک نصاب کناف دوره دیده انجام می شود :

 

در بخش ویدیوهای آموزشی وبسایت شرکت کناف ایران ویدیو های نمونه از نصب ساختار های دیگر نیز قابل مشاهده است.