Loading...
شرکت کناف ایران ۱۳۹۸-۵-۲ ۱۳:۴۱:۲۴ +۰۰:۰۰

درباره شرکت کناف ایران

شرکت کناف ایران

شرکت کناف ایران در سال ١٣۵۵ به نام شرکت وال بورد ایران و با هدف تولید شش میلیون متر پانل گچی توسط بخش خصوصی تاسیس گردید.

مراحل راه اندازی این شرکت در خلال انقلاب شکوهمند اسلامی متوقف شد، تا اینکه در سال ١٣۵٩ تحت پوشش سازمان صنایع ملی قرار گرفت و در سال ١٣۶٠ نام آن به روکش گچ ایران تغییر پیدا کرد.

در سال ١٣۶۵ قسمت اعظم سهام شرکت به بانک مسکن انتقال یافت و این شرکت در سال ١٣۶٩ به تولید رسید، ولی متاسفانه به علت عدم دسترسی به تکنولوژی مناسب محصولات آن از کیفیت خوب برخوردار نبود، تا اینکه سهام متعلق به بانک مسکن در سال ١٣٧۴ به شرکت کناف آلمان واگذار شد و نام آن به کناف ایران تغییر یافت.این شرکت هم اکنون با مالکیت کناف آلمان مشغول به فعالیت می‌باشد.

هم اکنون شرکت کناف ایران با ظرفیت تولید بیش از سی و نه میلیون مترمربع انواع صفحات روکش دار گچی در ســال، به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده سیســتم هاى ساخت و ساز خشک در ایران به شمار مى رود. علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، این شرکت محصولات خود را به ۵ کشور همجوار نیز صادر نموده و تاکنون سه بار به عنوان صادر کننده نمونه کشور برگزیده شده است.

شرکت‌هاى زیرمجموعه کناف در ایران

درحال حاضر تولیدات شــرکت‌هاى کناف گچ، ایران گچ و کناف ای ام اف ایران به عنوان شــرکت‌هاى زیرمجموعه و صفحات مســلح سیمانی با نام تجاری آکواپنل توسط شرکت کناف ایران به بازار عرضه می‌گردد. شرکت کناف گچ در زمینه تولید انواع گچ هاى ساختمانی دستی و ماشینی و نیز مصالح پایه سیمانی (نظیر چسب کاشی، ملات بندکشی و …) و شرکت کناف ای ام اف ایران در زمینه فروش سیستم سقف هاى کاذب مشبک با استفاده از تایل هاى معدنی فعالیت می‌نمایند.

 پیام مدیرعامل

‌صنعت و تولید ملی به عنوان مهمترین زیرساخت توسعه اقتصادی کشور، هنگامی که از سرمایه انسانی با توان علمی بالا ، متخصص ، خلاق و دیدگاهی همراه با نوآوری برخوردار باشد زمینه ساز رشد، بالندگی، توسعه صنعتی و ایجادکننده اقتصادی پویا و تولید محور می شود.

در سال تولید ملی، کناف با تلاش درجهت نوآوری در عرصه توسعه کارآفرینی و کسب وکار و تولید محصولات داخلی با تکنولوژی آلمان بر این باور است که کارآفرینی و تولید محصولات با کیفیت، اکسیر اقتصاد ایران بوده و تلاش دارد تا با اشتغال زایی و استفاده بهینه از نیروی کار متعهد و متخصص  در این راستا قدمی بردارد.

ما در مجموعه کناف برای حرکت رو به جلو و دست یابی به موفقیت های آتی خود به حصول رضایت مشتریان، خشنودی کارکنان و رغبت همکاران باور داریم. در این رهگذار، کلیه اعضای گروه شرکت های کناف متعهد به حفظ یکپارچگی و غنای دانش فنی خود و شرکت، در بالاترین سطوح استاندارد می باشند. تلاش نموده ایم با تطابق تولید ملی و استاندارد های جهانی، تکنولوژی نوین و نوآوری، تاکید بر آموزش نیروی کار و ارائه ی خدمات و همراه شدن با مشتریان، به همراه شبکه عاملیت گسترده، در اشتغال زایی و افزایش سطح تولید ملی قدم برداریم.

سام فخیم نیا

مدیرعامل گروه شرکت های کناف

خط‌ مشی سیستم مدیریت یکپارچه و رضایت مشتریان گروه صنعتی کناف

گروه صنعتی کناف راهگشای صنعت نوین ساختمان

بیش از ۲۴ سال است که شرکت کناف ایران در صنایع ساختمانی در زمره یکی از پیشروترین شرکت‌های بین‌المللی است که متعلق به شرکت کناف آلمان می‌باشد و در حال حاضر با تولید سالیانه بیش از ۴۰ میلیون متر مربع پانل گچی یکی از بزرگترین شرکت‌های بین‌المللی صنایع ساختمانی در منطقه است. شرکت کناف ایران به عنوان یکی از شعبات مجموعه شرکت‌های کناف، قادر است به کمک فن‌آوری جدید، انواع سیستم‌های دیوارهای جدا کننده، دیوارهای پوششی و سقف‌های کاذب و ملحقات را با تمامی ادوات مربوط به آن با تولید پانل های گچی، تایل های سقفی و پروفیل ارایه نماید.

شرکت  کناف گچ  در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را تحت مدیریت و نظارت مستقیم کناف آلمان آغاز کرد و هم اکنون در زمینه تولید انواع گچ­های ساختمانی دستی، روکش بتون، پودر بتونه نقاشی، گچ­های ماشینی و فروش ماشین­های گچ پاش آلمانی  PFTو همچنین مصالح ساختمانی که بر پایه سیمان ساخته می­شوند) چسب کاشی، ملات بندکشی و…    (فعال می ­باشد.

شرکت ایران گچ تولید کننده گچ­ ساختمانی صنعتی و بلوک­های گچی و بعنوان تأمین کننده گچ( ماده اولیه اصلی شرکت کناف ایران) جهت تولید پانل فعالیت خود را از حدود ۳۰ سال پیش آغاز نموده است.

شرکت های کناف ایران، کناف گچ و ایران گچ با ایجاد تفکر فرایند گرا در راستای ارتقاء سطح کیفیت محصولات، بهبود مستمر، سلامت پرسنل و حفظ محیط زیست و در راستای تضمین سلامت و ایمنی کارکنان، محیط کار و طرف­های ذینفع، اطمینان از برآورده سازی الزامات مشتری، الزامات قانونی و سایر الزامات مورد کاربرد، افزایش اعتماد و رضایتمندی تمامی طرفهای ذینفع، پاسخگویی و رسیدگی اثربخش به شکایات مشتریان و همچنین با تعهد به نگهداشت سیستم مدیریت یکپارچه بر مبنای استانداردهای ISO 9001:2015 ، ISO 14001:2015  و ISO 45001:2018 و ایزو ۱۰۰۰۲ را مد نظر قرار داده و خود را متعهد به برآورده ساختن الزامات فوق الذکر و استانداردهای ملی مرتبط با محصولات خود و معیارهای شرکت کناف و الزامات قانونی ملی و بین المللی ایمنی و زیست محیطی می­داند.

با توجه به تغییر و تحول صورت گرفته در عرصه ساخت و ساز کشور و گرایش به صنعتی شدن این عرصه، شرکت برای برآورده ساختن نیازهای مشتریان خود، محصولات با کیفیت بالا و با قیمت قابل رقابت و همچنین خدمات مؤثر بعد از فروش ارایه می‌نماید. هدف اصلی شرکت حفظ شهرت و اعتبار و افزایش آن در بازارهای داخلی و خارجی است.

این مجموعه  اهداف زیر را سر لوحه و مورد تعهد خویش قرار داده است:

 • افزایش رضایتمندی مشتریان و رسیدگی اثربخش به درخواست ها، نظرات و شکایات مشتریان
 • پاسخگویی و رسیدگی اثربخش به شکایات مشتریان با رویکرد مشتری محور و با رعایت اصول رازداری و بیطرفی
 • ارتقاء کیفیت، افزایش تولید محصولات، توسعه هدفمند بازارهای فروش محصولات شرکت و افزایش سهم بازار
 • رقابتی کردن محصولات در سطح ملی و بین المللی  با بکارگیری سیستمهای نوین مدیریتی، دستیابی به تکنولوژی­های روز و نهادینه کردن تفکرات سیستمی در سازمان
 • تأمین محیط کاری ایمن، کنترل عوامل آسیب رسان و پیشگیری از بروز مصدومیت­ها و بیماری­های ناشی از کار
 • پیشگیری از آلودگی محیط زیست و استفاده بهینه از منابع انرژی
 • ارتقاء دانش، مهارت و فرهنگ سازمانی تمام کارکنان به شکل اثربخش با تعلیم و آموزش سازمان‌یافته
 • تمرکز بر حفظ و افزایش سهم بازار
 • افزایش کیفیت اجرای دست اندرکاران نصب و اجرا
 • استفاده از توانمندی‌های تامین‌کنندگان و نظارت بر عملکردآنها
 • افزایش ایمنی و بهداشت شغلی فعالیت‌ها و جلوگیری از بروز حوادث همراه با اشاعه فرهنگ ایمنی
 •  جذب، آموزش و رشد نیروهای زبده شرکت به منظور ارتقاء عملکرد سازمان و ارتقاء کیفیت محصول و خدمات
 • گسترش منابع نرم افزاری وسخت افزاری شرکت
 • مدیریت مصرف انرژی در سازمان
 • مدیریت ریسک در فرایندهای سازمان
 • توسعه فرهنگ کیفیت و بسط ارزش های سازمانی .
 • توجه ویژه به دیدگاه مشتریان و ذینفعان و لحاظ کردن آن در ارائه خدمات   

رهبران این سازمان با تاکید بر توجه همکاران به جایگاه ویژه صنعت ساختمان، ضمن تعهد به بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت از تمامی همکاران محترم انتظار دارم مفاد این خط مشی را رعایت و حفظ فرمایند.

                                                                                                                                      

                                                                                                                 

      آیین نامه کارگروه عاملین شرکت کناف ایران