Loading...

درباره شرکت کناف ایران

شرکت کناف ایران در سال ١٣٥٥ به نام شرکت وال بورد ایران و با هدف تولید شش میلیون متر پانل گچی توسط بخش خصوصی تاسیس گردید.

مراحل راه اندازی این شرکت در خلال انقلاب شکوهمند اسلامی متوقف شد، تا اینکه در سال ١٣٥٩ تحت پوشش سازمان صنایع ملی قرار گرفت و در سال ١٣٦٠ نام آن به روکش گچ ایران تغییر پیدا کرد.

در سال ١٣٦٥ قسمت اعظم سهام شرکت به بانک مسکن انتقال یافت و این شرکت در سال ١٣٦٩ به تولید رسید، ولی متاسفانه به علت عدم دسترسی به تکنولوژی مناسب محصولات آن از کیفیت خوب برخوردار نبود، تا اینکه سهام متعلق به بانک مسکن در سال ١٣٧٤ به شرکت کناف آلمان واگذار شد و نام آن به کناف ایران تغییر یافت.این شرکت هم اکنون با مالکیت کناف آلمان مشغول به فعالیت می‌باشد.

هم اكنون شركت كناف ايران با ظرفيت توليد بيش از سی و نه ميليون مترمربع انواع صفحات روكش دار گچي در ســال، به عنوان اولين و بزرگترين توليدكننده سيســتم هاى ساخت و ساز خشك در ايران به شمار مى رود. علاوه بر تأمين نيازهاي داخلي، اين شركت محصولات خود را به 5 كشور همجوار نيز صادر نموده و تاكنون سه بار به عنوان صادر كننده نمونه كشور برگزيده شده است.

شركت‌هاى زيرمجموعه كناف در ايران

درحال حاضر توليدات شــركت‌هاى كناف گچ، ايران گچ و كناف اي ام اف ايران به عنوان شــركت‌هاى زيرمجموعه و صفحات مســلح سيماني با نام تجاري آكواپنل توسط شركت كناف ايران به بازار عرضه مي‌گردد. شركت كناف گچ در زمينه توليد انواع گچ هاى ساختماني دستي و ماشيني و نيز مصالح پايه سيماني (نظير چسب كاشي، ملات بندكشي و …) و شركت كناف اي ام اف ايران در زمينه فروش سيستم سقف هاى كاذب مشبك با استفاده از تايل هاى معدني فعاليت مي‌نمايند.

 پیام مدیرعامل

‌صنعت و توليد ملی به عنوان مهمترين زيرساخت توسعه اقتصادي کشور، هنگامي كه از سرمايه انسانی با توان علمي بالا ، متخصص ، خلاق و ديدگاهی همراه با نوآوری برخوردار باشد زمينه ساز رشد، بالندگي، توسعه صنعتی و ايجادکننده اقتصادی پويا و توليد محور می شود.

در سال تولید ملی، کناف با تلاش درجهت نوآوری در عرصه توسعه کارآفرینی و کسب وکار و تولید محصولات داخلی با تکنولوژی آلمان بر این باور است که کارآفرینی و تولید محصولات با کیفیت، اکسیر اقتصاد ایران بوده و تلاش دارد تا با اشتغال زایی و استفاده بهینه از نیروی کار متعهد و متخصص  در این راستا قدمی بردارد.

ما در مجموعه کناف برای حرکت رو به جلو و دست یابی به موفقیت های آتی خود به حصول رضایت مشتریان، خشنودی کارکنان و رغبت همکاران باور داریم. در این رهگذار، کلیه اعضای گروه شرکت های کناف متعهد به حفظ یکپارچگی و غنای دانش فنی خود و شرکت، در بالاترین سطوح استاندارد می باشند. تلاش نموده ایم با تطابق تولید ملی و استاندارد های جهانی، تکنولوژی نوین و نوآوری، تاکید بر آموزش نیروی کار و ارائه ی خدمات و همراه شدن با مشتریان، به همراه شبکه عاملیت گسترده، در اشتغال زایی و افزایش سطح تولید ملی قدم برداریم.

سام فخیم نیا

مدیرعامل گروه شرکت های کناف

خط‌ مشي سیستم مدیریت یکپارچه و رضایت مشتریان گروه صنعتی کناف

گروه صنعتی کناف راهگشاي صنعت نوين ساختمان

بيش از 24 سال است كه شركت كناف ایران در صنايع ساختماني در زمره يكي از پيشروترين شركت‌هاي بين‌المللي است كه متعلق به شركت كناف آلمان مي‌باشد و در حال حاضر با توليد ساليانه بيش از 40 ميليون متر مربع پانل گچي يكي از بزرگترين شركت‌هاي بين‌المللي صنايع ساختماني در منطقه است. شركت كناف ايران به عنوان يكي از شعبات مجموعه شركت‌هاي كناف، قادر است به كمك فن‌آوري جديد، انواع سيستم‌هاي ديوارهاي جدا كننده، ديوارهاي پوششي و سقف‌هاي كاذب و ملحقات را با تمامی ادوات مربوط به آن با تولید پانل های گچی، تایل های سقفی و پروفیل ارایه نمايد.

شركت  کناف گچ  در سال 1383 فعاليت خود را تحت مديريت و نظارت مستقيم کناف آلمان آغاز کرد و هم اکنون در زمينه توليد انواع گچ­هاي ساختماني دستي، روکش بتون، پودر بتونه نقاشي، گچ­هاي ماشيني و فروش ماشين­هاي گچ پاش آلماني  PFTو همچنين مصالح ساختماني كه بر پايه سيمان ساخته مي­شوند) چسب كاشي، ملات بندكشي و…    (فعال مي ­باشد.

شرکت ایران گچ تولید کننده گچ­ ساختمانی صنعتی و بلوک­های گچی و بعنوان تأمین کننده گچ( ماده اولیه اصلی شرکت کناف ایران) جهت تولید پانل فعالیت خود را از حدود 30 سال پیش آغاز نموده است.

شرکت های کناف ایران، کناف گچ و ایران گچ با ایجاد تفکر فرایند گرا در راستای ارتقاء سطح کیفیت محصولات، بهبود مستمر، سلامت پرسنل و حفظ محیط زیست و در راستاي تضمين سلامت و ايمني کارکنان، محیط کار و طرف­هاي ذينفع، اطمينان از برآورده سازي الزامات مشتري، الزامات قانوني و ساير الزامات مورد کاربرد، افزايش اعتماد و رضايتمندي تمامي طرفهاي ذينفع، پاسخگويی و رسيدگی اثربخش به شکايات مشتريان و همچنين با تعهد به نگهداشت سيستم مديريت يکپارچه بر مبناي استانداردهای ISO 9001:2015 ، ISO 14001:2015  و ISO 45001:2018 و ایزو 10002 را مد نظر قرار داده و خود را متعهد به برآورده ساختن الزامات فوق الذکر و استانداردهای ملی مرتبط با محصولات خود و معیارهای شرکت کناف و الزامات قانونی ملی و بین المللی ایمنی و زیست محیطی می­داند.

با توجه به تغيير و تحول صورت گرفته در عرصه ساخت و ساز كشور و گرايش به صنعتي شدن اين عرصه، شرکت برای برآورده ساختن نیازهای مشتریان خود، محصولات با کیفیت بالا و با قیمت قابل رقابت و همچنین خدمات مؤثر بعد از فروش ارایه می‌نماید. هدف اصلی شرکت حفظ شهرت و اعتبار و افزایش آن در بازارهای داخلی و خارجي است.

اين مجموعه  اهداف زير را سر لوحه و مورد تعهد خويش قرار داده است:

 • افزایش رضایتمندی مشتریان و رسیدگی اثربخش به درخواست ها، نظرات و شکایات مشتریان
 • پاسخگويی و رسيدگی اثربخش به شکايات مشتريان با رويکرد مشتری محور و با رعايت اصول رازداری و بيطرفی
 • ارتقاء کيفيت، افزايش توليد محصولات، توسعه هدفمند بازارهاي فروش محصولات شركت و افزايش سهم بازار
 • رقابتي کردن محصولات در سطح ملي و بين المللي  با بکارگيري سيستمهاي نوين مديريتي، دستيابي به تکنولوژي­هاي روز و نهادينه کردن تفکرات سيستمي در سازمان
 • تأمين محيط کاري ايمن، کنترل عوامل آسيب رسان و پيشگيري از بروز مصدوميت­ها و بيماري­هاي ناشي از کار
 • پيشگيري از آلودگي محيط زيست و استفاده بهينه از منابع انرژي
 • ارتقاء دانش، مهارت و فرهنگ سازماني تمام کارکنان به شكل اثربخش با تعلیم و آموزش سازمان‌یافته
 • تمركز بر حفظ و افزایش سهم بازار
 • افزایش کیفیت اجرای دست اندركاران نصب و اجرا
 • استفاده از توانمندي‌هاي تامين‌كنندگان و نظارت بر عملكردآنها
 • افزایش ایمنی و بهداشت شغلی فعالیت‌ها و جلوگیری از بروز حوادث همراه با اشاعه فرهنگ ایمنی
 •  جذب، آموزش و رشد نیروهای زبده شرکت به منظور ارتقاء عملكرد سازمان و ارتقاء كيفيت محصول و خدمات
 • گسترش منابع نرم افزاری وسخت افزاری شرکت
 • مدیریت مصرف انرژی در سازمان
 • مدیریت ریسک در فرایندهای سازمان
 • توسعه فرهنگ کیفیت و بسط ارزش های سازمانی .
 • توجه ویژه به دیدگاه مشتریان و ذینفعان و لحاظ کردن آن در ارائه خدمات   

رهبران این سازمان با تاکید بر توجه همکاران به جایگاه ویژه صنعت ساختمان، ضمن تعهد به بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت از تمامی همکاران محترم انتظار دارم مفاد این خط مشی را رعایت و حفظ فرمایند.

                                                                                                                                      

                                                                                                                 

      آیین نامه کارگروه عاملین شرکت کناف ایران