Website Security Test

ایمنی در برابر زلزله و حریق با سیستم ساخت و ساز خشک کناف( درای وال )

ایمنی در برابر زلزله و حریق با سیستم ساخت و ساز خشک کناف (درای وال )

در راستای اجرای مقررات ملی ساختمان، شرکت کناف با بکارگیری راه حل های اثربخش در سیستم ساخت و ساز خشک، متضمن تامین ایمنی و آسایش شهروندان است. یکی از مهمترین مصداق های ایمن سازی در طراحی ساختمان ها، ایمنی در برابر زلزله است. برای رسیدن به این منظور هم در طراحی سازه و هم متعلقات غیر سازه ای باید مقاوم سازی صورت پذیرد و اثرات متعلقات غیر سازه ای مورد توجه قرار گیرد. سیستم ساخت و ساز خشک کناف با سبک سازی، استفاده از مصالح مقاوم و بکارگیری سیستم های انعطاف پذیر راهکاری موثر در ایمن سازی در برابر زلزله ارائه داده است. دیوارهای جداکننده در سیستم ساخت و ساز خشک کناف با رعایت ویژگی هایی چون سبکی، پایداری جانبی در برابر نیروهای عمود بر صفحه و انعطاف پذیری در ایمن سازی ساختمان در مناطق زلزله خیز نقش مهمی ایفا می کنند. دیوارهای جدا کننده داخلی و خارجی کناف، با قاب های فولادی سبک و صفحات روکش دار گچی، غیر باربر بوده و برای تقسیم فضای ساختمان استفاده می شوند. سقف های کاذب در سیستم ساخت و ساز خشک کناف نیز در دو نوع یکپارچه و مشبک، با زیرسازی فولادی سبک(متصل به سقف اصلی) و صفحات روکش دار گچی در ایمن سازی در مقابل زلزله موثر هستند. یکی دیگر از سیستم های ساخت و ساز خشک کناف که در ایمن سازی در برابر زلزله نقش مهمی ایفا می کنند صفحات مسلح سیمانی آکوآپنل (Aquapanel) است که در دیوارهای پوششی و فضاهای خارجی مانند نما و همچنین فضاهای مرطوب داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر مصداق های مهم ایمن سازی در طراحی ساختمان ها، ایمنی در برابر حریق است. برای رسیدن به این منظور بکارگیری مصالح مناسب در سازه و نازک کاری ساختمان و همچنین استفاده از پوشش های محافظت کننده ضروری است. سیستم های دارای کد حریق، از جمله پانل های مقاوم در برابر حریق، در سیستم ساخت و ساز خشک کناف دارای ضوابط ویژه هستند که بر مبنای کاربری ساختمان و وضعیت جوی و جغرافیایی طراحی شده اند. پانل ها و صفحات مقاوم در برابر حریق کناف(FR) و صفحات مقاوم در برابر حریق و رطوبت کناف(FM)  با احاطه تیرها و ستون ها موجب مقاومت سازه های فولادی در مقابل حریق می شوند. از دیگر محصولات مقاوم در برابر حریق در سیستم های ساخت و ساز خشک کناف می توان به صفحات گچی نسوز کناف(Fireboeard) و صفحات گچی سخت کناف(Diamant) اشاره کرد. پانل های روکش دار گچی کناف بر اساس استاندارد آلمان که مورد تایید استاندارد ملی ایران نیز می باشد تحت عنوان A2  یا (نسوز) و  A1  (نسوز کامل) طبقه بندی شده اند.

محصولات و سیستم های ساخت و ساز خشک کناف برای تضمین و تامین ایمنی با استانداردها ی داخلی مانند( استاندارد ملی، گواهینامه و تاییدیه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن) و استانداردهای بین المللی مانند(TS, JIS, BS, ASTM, NF, DIN, EN) تولید و ارائه می گردند.

۱۳۹۶-۵-۳۱ ۰۷:۰۳:۵۶ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۴/۰۴/۱۵|