آکادمی

با توجه به اهمیت فراوان امر آموزش در تحقق اجراى کیفى سیستم هاى ساخت و ساز خشک، شرکت کناف ایران اقدام به تاسیس مراکز آموزشى مجهز و نیز استقرار کارشناس ویژه بازرسی و آموزش در شهرهاى مختلف کشورنموده، تا مطالب فنى و روش هاى صحیح نصب در قالب دوره هاى آموزشى کوتاه مدت به گروه هاى نظارتى و اجرایى ارایه گردد.

بدیهی است گروههای مختلف قشر صنعت ساختمان با گذراندن دوره های مربوطه می توانند در راه استفاده صحیح و استاندارد از محصولات شرکت کناف ایران گام بردارند و با داشتن صلاحیت مورد تأیید این شرکت، در زمینه فوق فعالیت نمایند.

دوره‌های آموزشی

این دوره ویژه افراد علاقمند، گروه هاى مشغول به فعالیت در زمینه ساخت و ساز خشک، مدیران عامل شرکت های مختلف، پرسنل دفتری و … طراحى شده است. مدت دوره ۱ روز بوده و محتواى آن شامل معرفى محصولات کناف و سیستم هاى مختلف قابل اجرا در ایران مى باشد.

این دوره تخصصى، ویژه اشخاصى طراحى شده است که دوره نصب ساختارها، دوره تکمیلی یا نصب عمومی را با موفقیت گذرانده باشند. مدت دوره ۳ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش نصب دیوارهاى دکوراتیو و سقف هاى تزئینى (مانند باکس، نور مخفى، ابزار گچى و …) جزئیات اجرایى خاص و ایرادات متداول مرتبط مى باشد.

نکته:جهت حضور در دوره دکوراتیو گذراندن یکی از دوره های سقف و دیوار جداکننده و دیوار پوششی الزامی است.

این دوره، ویژه دستگاه نظارت کارفرمایان طراحى شده است. مدت دوره ۵ روز بوده و محتواى آن شامل آشنایى با سیستم هاى ساخت و ساز خشک (تئورى و عملى فشرده)، تشریح مشخصات عملکردی ساختارهای خشک، آشنایى با برخى طرح هاى دکوراتیو، بارهاى کنسولى، اجراى ساپورت هاى تاسیساتى و مکانیکى، مشکلات متداول در اجرا، روش کنترل و مدیریت مراحل اجرایى پروژه و روش بازرسى فنى و نظارت کیفى بر اجرا مى باشد. دوره ویژه کارفرمایان صرفا جهت رشته های معماری و عمران و یا رشته های مرتبط برگزار خواهد شد. (فوق دیپلم به بالا)

دوره نصب ساختارها در سه زیرمجموعه به شرح زیر، ویژه گروه‌هاى اجرایى و نصاب هایی که تاکنون هیچ دوره‌ای را نگذرانده‌اند طراحى شده است:

دوره نصب سقف هاى کاذب: مدت دوره ۴ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش نصب انواع سقف کاذب، نصب دریچه بازدید، اجراى خروجى تهویه، نصب روشنایى و درزگیرى و آماده سازى سطوح مى باشد.

دوره نصب دیوارهاى جداکننده: مدت این دوره ۴ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش نصب انواع ساختارهاى دیوار جداکننده، نصب بارهاى کنسولى، اجراى تاسیسات مکانیکى و الکتریکى، عایق کارى در سلول‌هاى تر، نصب چهارچوب در و درزگیرى و آماده سازى سطوح مى باشد.

دوره نصب دیوارهاى پوششى: مدت دوره ۳ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش نصب انواع دیوارهاى پوششى، نصب تاسیسات مکانیکى و الکتریکى، درزگیرى و آماده سازى سطوح و آشنایى با ضوابط بارگذارى مى‌باشد.

نکته: در دوره نصـب سـاختارها هیچگونه الـزامی مبنی بر شرکت در تمامی دوره ها (دیوار جداکننده، سقف کاذب، دیوار پوششی) به صورت پیوسـته نمی باشد. بلکه شخص بنا بر نیاز می تواند هر دوره را به صورت مجزا و در بازه زمانی دلخواه انتخاب نماید.

این دوره در ۵ روز و با هدف به روز رسانى اطلاعات فنى اشخاصى طراحى شده است که دوره نصب عمومى یا ویژه کارفرمایان را پیشتر گذرانده اند. همچنین گروه هاى اجرایى حرفه اى که داراى تجربه کافى و مسلط به مستندات فنی در زمینه اجرا مى باشند، مى‌توانند در این دوره شرکت نمایند. محتواى این دوره شامل آموزش نصب انواع دیوارهاى جداکننده، سقف هاى کاذب، دیوارهاى پوششى و جزئیات اجرایى آنها مطابق با مستندات فنى جدید مى‌باشد. دوره تکمیلی صرفا جهت افرادی است که قبلا دوره های آموزشی کناف را گذرانده باشند.

این دوره تخصصى، ویژه افراد بتونه کار طراحى شده است. مدت دوره ۱ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش روش هاى صحیح و دستورالعمل‌هاى استاندارد اجراى مراحل مختلف درزگیرى، نازک‌کارى و پرداخت سطوح سیستم هاى ساخت و ساز خشک مى‌باشد.

این دوره ویژه افرادی طراحی گردیده است که دارای تجربه کافی در زمینه درای وال بوده و فرصت لازم جهت حضور در دوره های آموزشی را ندارند. دوره مذکور یک روزه بوده و صرفا از کارآموزان امتحان تئوری و عملی گرفته خواهد شد (درصورت قبولی در آزمون مدرک دوره درخواستی اعطا می‌گردد).

این دوره ظرف مدت یک روز و با هدف آموزش جزئیات اجرای صفحات مسلح سیمانی (جهت دیوارهای داخلی، خارجی و سقف‌های کاذب) منطبق بر دستورالعمل‌های استاندارد، برگزار می‌گردد.

این دوره‌ها شامل آموزش نصب محصولات جدید کناف مانند Guardex (پنل گچی جهت استفاده در دیوارهای خارجی) Cleaneo (پنل های آکوستیک و تصفیه کننده هوا) Vermiplaster (پوشش های پاششی جهت محافظت ساختمان در برابر حریق) می باشد که ظرف مدت یک روز برگزار می گردد.

شهریه دوره‌ها

ردیف نام دوره محل برگزاری مبلغ دوره جهت عاملین  ( ریال) مبلغ دوره جهت افراد آزاد  ( ریال)
۱ پایه (سقف کاذب) تهران و شهرستانها ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۲,۱۴۵,۰۰۰
۲ پایه (دیوار جداکننده) تهران و شهرستانها ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۲,۱۴۵,۰۰۰
۳ دیوار پوششی تهران و شهرستانها ۱,۱۰۰,۰۰۰ ۱,۶۵۰,۰۰۰
۴ تکمیلی و ویژه کارفرمایان تهران و شهرستانها ۲,۳۰۰,۰۰۰ ۲,۹۰۰,۰۰۰
۵ دکوراتیو تهران و شهرستانها ۱,۴۰۰,۰۰۰ ۱,۷۰۰,۰۰۰
۶ درزگیری و بتونه کاری تهران و شهرستانها ۷۵۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰
۷ پانل های سیمانی آکواپنل تهران و شهرستانها ۷۰۰,۰۰۰ ۹۰۰,۰۰۰
۸ کلینیو ( پانل اکوستیک و تصفیه کننده هوا ) تهران و شهرستانها ۶۵۰,۰۰۰ ۹۰۰,۰۰۰
۹ گاردکس / دیامونت ( پانل دیوار خارجی / پانل با مقاومت بالا در برابر ضربه) تهران و شهرستانها ۶۵۰,۰۰۰ ۹۰۰,۰۰۰
۱۰ آشنایی با محصولات کناف تهران و شهرستانها ۶۵۰,۰۰۰ ۹۰۰,۰۰۰
۱۱ سقف کلیک AMF-HERADESIGN تهران و شهرستانها  ۶۵۰,۰۰۰  ۹۰۰,۰۰۰
۱۲ دوره فراگیر تهران و شهرستانها ۲,۷۵۰,۰۰۰ ۲,۷۵۰,۰۰۰
۱۳ تمدید کارت تهران و شهرستانها ۴۵۰,۰۰۰ ۴۵۰,۰۰۰

لازم به ذکر است تمامی شهریه ها با احتساب ……. مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه و اعلام شده است.

شهریه تمدید کارتهای آموزشی فاقد اعتبار ۴۵۰۰۰۰ ریال می باشد.

شهریه دوره فراگیر در اولین آزمون۲۷۵۰۰۰۰ریال و در صورت عدم قبولی ( در آزمون اول ) و شرکت در آزمون دوم ۰۰۰۰۰۰ ۱ ریال می باشد.

فیش های واریزی در سال ۹۴ فقط تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه اعتبار داشته و در صورت عدم تحویل آن تازمان اعلام شده  فرد متقاضی می بایست مطابق با شهریه سال ۹۵ فیش را اصلاح و آن را به واحد آموزش تحویل نماید.